CWDPG
Energetyka Cieplna PEC S.A. Wałbrzych
PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło Systemowe
Aktualności z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Wałbrzychu

Aktualności z przedsiębiorstwa - rok 2012

 

06 grudnia 2012 - likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

PEC Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody PEC Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody w budynku przy ul. Nałkowskiej 31-33

W kolejnym budynku należącym do S.M. „Górnik”, znajdującym się pod adresem ul. Nałkowska 31-33, zakończyliśmy zmianę sposobu podgrzania wody użytkowej. Zostały zlikwidowane w tym budynku gazowe podgrzewacze wody a ich funkcję przejął nowoczesny i ekonomiczny węzeł cieplny zasilany w Ciepło Systemowe.

 

01 grudnia 2012 - Akcja "Święta bez granic"

 

Od 1 grudnia można usłyszeć w radiowej Trójce spoty promujące akcję charytatywną "Święta bez granic". Partnerami akcji są producenci Ciepła Systemowego, w tym PEC S.A. w Wałbrzychu. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej współpracy. Podobnie jak w roku ubiegłym, głównym elementem akcji są aukcje organizowane na antenie Polskiego Radia. Pierwsza z nich odbędzie się 7 grudnia, kolejne zaplanowano na 14 i 21 grudnia. Zlicytowane zostaną przedmioty podarowane przez polskich i zagranicznych artystów. Wśród tegorocznych perełek znajdują się m.in. gitara Fender Stratocaster Marka Knopflera, statuetka „Orła 2003” od Marka Kondrata, którą otrzymał za najlepszą rolę męską w "Dniu świra". Na licytacji będzie również keyboard Grzegorza Turnaua oraz przekazany przez Janinę Ochojską, Szefową Polskiej Akcji Humanitarnej, niezwykły naszyjnik wylosowany podczas loterii organizowanej na balu charytatywnym pod patronatem cesarzowej Japonii, wart 15 tysięcy euro!

 

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Logo akcji charytatywnej "Święta bez granic"

Artyści i dziennikarze współpracowali jak co roku przy świątecznej płycie wydawanej tradycyjnie przez Polskie Radio. Karpie wydawane do tej pory już pięciokrotnie zyskały status Złotej Płyty. Tegoroczna płyta jest sztandarowym nośnikiem akcji "Święta bez granic".

Płyta zawiera utwory:

  1. 1. "Karp 2012" - piosenka przewodnia akcji / Wykonawcy:
        Przyjaciele Karpia
  2. 2. "Hymn Trójki"/ Wykonawcy: Zbigniew Zamachowski,
        Grupa MoCarta, Halina Wachowicz
  3. 3. "Bambino Jazzu"/ Wykonawcy: Artur Andrus, Dorota Miśkiewicz
  4. 4. "Po pięćdziesiątce"/ Wykonawcy: Zbigniew Zamachowski i Grupa MoCarta
  5. 5. "Dni, których nie znamy"/ Wykonawcy: Przyjaciele Trójki

    Innym sposobem na wsparcie akcji będzie charytatywny SMS o treści POMOC wysłany na numer 7261 (koszt 2zł + VAT) oraz wpłaty bezpośrednio na konto PAH, Bank BPH SA 65 1060 0076 0000 3310 0016 0860.

    Podczas tegorocznej akcji charytatywnej zebrane pieniądze zasilą Kampanię Wodną Polskiej Akcji Humanitarnej. Dzięki temu kolejni mieszkańcy Sudanu Południowego i Somalii będą mogli cieszyć się dostępem do studni i ujęć wodnych.

    W ramach zeszłorocznej akcji udało nam się zebrać ponad 765 tys. zł !!! Zebrane środki wsparły rodzinne domy dziecka i zostały przeznaczone na cele edukacyjne i wychowawcze. Dziękujemy za dotychczas okazane serce i zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznych aukcjach.

 

15 Listopada 2012

Podłączenie nowego odbiorcy ciepła

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Nowy obiekt ciepłowniczy - Budynek przy ul. Senatorskiej 33-35

Na zlecenie Spółdzielni Budowy Domków Jednorodzinnych w Wałbrzychu, podłączyliśmy 52 nowych odbiorców centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Podłączenie Ciepła Systemowego w bloku przy ul. Senatorskiej 25-33 zostało zrealizowane przez indywidualne węzły typu Logotherm. Dzięki temu każdy odbiorca ma swój licznik zużycia energii cieplnej oraz może decydować o rozpoczęciu i zaprzestaniu korzystania z centralnego ogrzewania w dowolnym czasie.

 

13 Listopada 2012

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody w budynku przy ul. Nałkowskiej 30

W siedzibie S.M. „Górnik” odbyło się spotkanie z lokatorami budynku przy ulicy Nałkowskiej 30, w którym planowana jest likwidacja gazowych podgrzewaczy wody i zastąpienie ich funkcji podgrzania wody przez Ciepło Systemowe. Decyzja o przeprowadzeniu tej inwestycji zapadnie na podstawie głosów jakie lokatorzy oddadzą na specjalnej do tego celu przygotowanej ankiecie.

 

Listopad 2012

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody

Po podpisaniu umowy z S.M. „Górnik” i uzyskaniu wymaganych prawem zezwoleń na zmianę sposobu podgrzania wody dla budynku przy ulicy Nałkowskiej 31-33 rozpoczęliśmy prace związane z modernizacją węzła. Koniec inwestycji dla tej nieruchomości przewidziany jest na koniec listopada 2012 roku.

 

Październik i Listopad 2012

Podłączenie nowego odbiorcy ciepła

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Nowy obiekt ciepłowniczy - Budynek szpitala

W październiku 2012 roku na terenie Specjalistycznego Szpitala im. dr. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, wybudowaliśmy i uruchomiliśmy trzy dwufunkcyjne węzły ciepłownicze które dostarczają ciepło na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej do budynków A, B i C. Do końca listopada zostaną jeszcze uruchomione kolejne dwa nowoczesne dwufunkcyjne węzły obsługujące budynki

Pulmonologii i Międzynarodowego Centrum Onkoterapii. W wyniku tegorocznych podłączeń i wcześniejszych z października 2011 roku, Ciepło Systemowe dostarczane jest do wszystkich obiektów szpitala.

 

Październik 2012

Uruchomienie nowego odcinka sieci ciepłowniczej na Piaskowej Górze

W październiku zakończono budowę sieci ciepłowniczej 2 x Dn 80 wraz z przyłączami przy ul. Krasińskiego. Inwestycja ma na celu eliminację starego i awaryjnego 40 letniego odcinka sieci. Spodziewane korzyści wymiany sieci to zmniejszenie strat ciepła na jego przesyle oraz zwiększenie niezawodność dostaw.

 

Październik 2012

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody Nowy obiekt ciepłowniczy - Budynek przy ul.Makuszyńskiego 31-37

Realizujemy umowę z S.M. „Górnik” na zmianę sposobu podgrzania wody dla budynku przy ulicy Makuszyńskiego 31-37. Termin zakończenia likwidacji gazowych podgrzewaczy wody w tym budynku i rozpoczęcie dostawy wody podgrzanej przez nasze Ciepło Systemowe przewidziany jest na koniec października 2012.

 

17 – 19 września 2012

XVI Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Logo Forum Ciepłowników Polskich

W tegorocznym Forum, organizowanym przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, uczestniczyło ok. 540 osób. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele nauki, administracji rządowej i samorządowej oraz ciepłownicy z całej Polski. Podczas Forum Prezes PEC S.A.

w Wałbrzychu – Franciszek Waśniowski wygłosił referat „MECHANIZMY WDRAŻANIA W PEC-ach PROGRAMÓW ROZBUDOWY RYNKU CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ NA PRZYKŁADZIE PEC S.A. W WAŁBRZYCHU”. Referat spotkał się z dużym zainteresowaniem.

 

01 sierpnia 2012

Rzetelna Firma

W ramach programu „Rzetelni w Biznesie”, mającego na celu poprawę płynności finansowej polskich przedsiębiorstw oraz podniesienie etycznych standardów prowadzenia biznesu w Polsce, zostaliśmy poddani weryfikacji i po jej pomyślnym zakończeniu otrzymaliśmy certyfikat rzetelności. Zostaliśmy również wpisani do internetowego Katalogu Rzetelnych Firm. Jest to gwarancją dla naszych kontrahentów, że nie jesteśmy notowani w Krajowym Rejestrze Długów BIG SA.

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Certfikat "Rzetelni w Biznesie"

 

Lipiec 2012

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody

 

Podpisaliśmy następną umowę z S.M. „Górnik” na zmianę sposobu podgrzania wody dla budynku przy ulicy Makuszyńskiego 2-4. Trwa procedura uzyskania zezwolenia na budowę.

 

30 czerwca 2012

Uruchomienie nowego odcinka sieci ciepłowniczej na Podzamczu

W czerwcu, między ulicami Kasztelańską i Grodzką, wykonaliśmy wymianę sieci ciepłowniczej. Podłączenie nowo wybudowanej sieci do głównej magistrali ciepłowniczej wymagało w dniach od 26 czerwca do 30 czerwca chwilowego zaprzestania dostaw energii cieplnej na cele wytwarzania ciepłej wody użytkowej dla ul. Grodzkiej, Hetmańskiej i Basztowej. Za wynikłe niedogodności przepraszamy.

 

28 czerwca 2012

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody w budynku przy ul. Norwida 5-9

Na podstawie posiadanych zezwoleń, w budynku przy ul. Norwida 5-9, rozpoczęła się modernizacja węzła. Po przystosowaniu go do funkcji wytwarzania ciepłej wody użytkowej rozpoczną się prace instalatorskie związane z budową instalacji poziomych i pionowych dla ciepłej wody. Ostatni etap związany z likwidacją gazowych podgrzewaczy wody i podłączenie w ich miejsce ciepłej wody podgrzanej w nowym węźle nastąpi pod koniec lipca.

 

14 czerwca 2012

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy

W budynku T-Parku w Szczawnie-Zdrój, odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PEC S.A. w Wałbrzychu. Podczas Zgromadzenia zostało udzielone Radzie Nadzorczej oraz Prezesowi Zarządu absolutorium za 2011 rok. Zgromadzonym Akcjonariuszom przedstawiona została prezentacja multimedialna z analizą wskaźników ekonomicznych i z planem rozwoju przedsiębiorstwa na dalsze lata.

 

05 czerwca 2012

Budowa sieci ciepłowniczej na Piaskowej Górze

Rozpoczęliśmy budowę sieci ciepłowniczej 2 x Dn 150 wraz z przyłączami przy ul. Długiej i ul. Chełmońskiego . Inwestycja ma na celu eliminację starego i awaryjnego 40 letniego odcinka sieci. Spodziewane korzyści wymiany sieci to zmniejszenie strat ciepła na jego przesyle oraz zwiększenie niezawodność dostaw.

 

01 czerwca 2012

Podpisanie umowy na dostawy Ciepła Systemowego z KM PSP w Wałbrzychu PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Nowy obiekt ciepłowniczy - Budynek PSP

 

Podpisaliśmy umowę na dostawę Ciepła Systemowego do nowo otwartej siedziby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu oraz Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 2 zlokalizowanej w Wałbrzychu przy ul. Ogrodowej 20.

 

25 maja 2012

Przebudowa sieci ciepłowniczej na Piaskowej Górze

Podczas prac związanych z remontem drogi przy ul. Broniewskiego na Osiedlu Piaskowa Góra, korzystając z jej wyłączenia z ruchu, wykonaliśmy przebudowę sieci ciepłowniczej. Przebudowana sieci zwiększy pewność dostaw energii cieplnej do tej części osiedla oraz do Szpitala im. Sokołowskiego.

 

22 marca 2012

Biznes Odpowiedzialny Społecznie

Uczestniczyliśmy w spotkaniu poświęconemu założeniu Dolnośląskiej Federacji Przedsiębiorstw Społecznie Odpowiedzialnych. Spotkanie zorganizowała Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych przy współudziale Fundacji Krzyżowa i Heapmail Internet Solutions. Było to już czwarte spotkanie związane z powołaniem Dolnośląskiej Federacji Przedsiębiorstw Społecznie Odpowiedzialnych (CSR). Podczas jego trwania została doprecyzowana koncepcja Federacji oraz został wypracowany ostateczny kształt jej dwóch dokumentów: Statutu i Karty Zasad Działania Federacji. Tym sposobem uczyniony został pierwszy krok prowadzący do powstania organizacji zrzeszającej dolnośląskie firmy i organizacje wokół idei społecznej odpowiedzialności.

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Logo założycieli Federacji Przedsiębiorstw Społecznie Odpowiedzialnych

 

12 marca 2012

Nowy kocioł dla Ciepłowni C-3

Rozpoczęliśmy procedurę związaną z zakupem i montażem nowego kotła o mocy 30 MW. Sporządzana jest Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na podstawie której ogłoszony zostanie przetarg. Nowy kocioł zostanie wybudowany w miejscu działającego obecnie kotła nr 1 na Ciepłowni C-3. Uruchomienie nowego kotła planowane jest w terminie do listopada 2013 roku.

 

01 marca 2012

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody w budynku przy ul. Długiej 7-9

W budynku przy ulicy Długiej 7-9, na podstawie posiadanych zezwoleń, ruszyły prace związane z likwidacją gazowych podgrzewaczy wody i zastąpieniem ich ciepłą wodą podgrzaną za pośrednictwem Ciepła Systemowego. W pierwszym etapie prac zostanie zlikwidowany stary węzeł, a w jego miejsce powstanie nowoczesny i oszczędny dwufunkcyjny węzeł cieplny zaopatrzony w automatykę pogodową. Prace w mieszkaniach związane z brakiem wody prowadzone będą tylko przez kilka godzin, w sposób jak najmniej uciążliwy dla lokatorów. Całkowite zakończenie prac w tym budynku planujemy na koniec miesiąca.

 

29 lutego 2012

Żarów

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody

Zakończyliśmy prace związane ze zmianą sposobu dostawy ciepłej wody we wszystkich 7 wieloklatkowych budynkach należących do SM Świebodzice, znajdujących się na Osiedlu Piastowskim w Żarowie. Ostatnim budynkiem w którym oprowadzona była inwestycja był blok przy ulicy Łokietka - bramy od 1 do 9. Ciepło Systemowe na potrzeby podgrzania wody wodociągowej dostarczamy również do lokali użyteczności publicznej znajdujących się na tym osiedlu, takich jak: Gimnazjum Jana Pawła II, Gminne Centrum Kultury i Sportu - hala sportowa, Bajkowe przedszkole oraz Pawilon Handlowy.

 

31 stycznia 2012

Zakończenie akcji „Idą Święta” PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Logo sponsorów trójkowej akcji "Idą święta".

15 listopada 2011 roku w Polskim Radio Program Trzeci ruszyła akcja „Idą Święta” prowadzona wraz z Fundacją Świętego Mikołaja. Wyłącznym partnerem akcji zostało Ciepło Systemowe. Bez wątpienia było to pierwsze działanie, podczas którego nasza branża ciepłownicza, w tym również PEC S.A. w Wałbrzychu, mogła się podzielić tym, czego ma tak dużo - ciepłem. Fundusz Fundacji zasiliły wpływy z smsów oraz pieniądze ze sprzedaży płyty Idą Święta, która jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród poszukujących odpowiedniego prezentu pod choinkę. Do zakupu płyt zachęcał przede wszystkim szlagier, lubiana przez wszystkich piosenka Karp 2011, która w okresie przedświątecznym królowała na antenie Polskiego Radia.

W ramach tegorocznej akcji Idą Święta zebrano ponad 765 tys. zł !!!

Zebrane środki wesprą rodzinne domy dziecka i zostaną przeznaczone na cele edukacyjne i wychowawcze. Wierzymy, że nasza pomoc przyczyni się do wielu ciepłych uśmiechów podopiecznych Fundacji

 

23 stycznia 2012

Nowy węzeł na Podzamczu

Rozpoczęliśmy pracę montażowe nowego węzła na Osiedlu Podzamcze. Węzeł będzie zaopatrywać w ciepło prywatne przedszkole znajdujące się pod adresem Kasztelańska 3. Zakończenie prac i przekazanie węzła do eksploatacji odbędzie się 31 stycznia 2012 roku.

 

Żarów

Zgodnie z harmonogramem, w mieszkaniach zlokalizowanych w Żarowie przy ul. Łokietka od 11 do 15, popłynęła ciepła woda podgrzana przez nasze Ciepło Systemowe. Do końca tygodnia, na budynku, będą trwały kosmetyczne prace budowlane.

 

16 stycznia 2012

Likwidacja sieci napowietrznej w Kowarach

Zakończona została likwidacja starej zbędnej sieci napowietrznej na ternie Fabryki Dywanów w Kowarach. Jednocześnie trwają parce związane z likwidacją napowietrznej sieci ciepłowniczej łączącej kotłownie w Kostrzycy z Kowarami. Zakończenie tych prac przewidziane jest na koniec lutego 2012 roku.

 

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody w Żarowie

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody

Rozpoczęliśmy prace związane ze zmianą sposobu dostawy ciepłej wody na Osiedlu Piastowskim w Żarowie. Prace realizowane są na budynku przy ulicy Łokietka - bramy od 1 do 9. Zakończenie prac przewidziane jest na 29 lutego 2011 roku.

 

03 stycznia 2012

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody w Żarowie

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody

W ramach zadania zmiana sposobu dostawy ciepłej wody na Osiedlu Piastowskim, zarządzanym przez Spółdzielnie Mieszkaniową w Świebodzicach, rozpoczęte zostały prace na budynku przy ulicy Łokietka - bramy od 11 do 15. Przewidziane zakończenie prac jest na dzień 23 stycznia 2011 roku.

Data: środa, 15 sierpnia 2018 r.

Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

Sokolim okiem Pogotowie cieplne

 

PEC S.A. Wałbrzych - Audiobook edukacyjny

Ta strona wymaga nowszej wersji odtwarzacza Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Kasa przedsiębiorstwa
czynna w godzinach
8:00 - 14:00

 

PEC S.A. Wałbrzych - Zeskanuj nasz QR Code.

Zeskanuj nasz QR Code