CWDPG
Energetyka Cieplna PEC S.A. Wałbrzych
PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło Systemowe
Aktualności z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Wałbrzychu

Aktualności z przedsiębiorstwa - rok 2013

 

05 grudnia 2013

Podłączenie nowego odbiorcy Ciepła Systemowego

Podłączone zostały, do sieci cieplnej PEC S.A. w Wałbrzychu, dwa obiekty handlowo – usługowe. Pawilony handlowo-usługowe zlokalizowane są na osiedlu mieszkaniowym Podzamcze, przy ul. Palisadowej.

 

Grudzień 2013

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

PEC Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody

W kolejnym budynku, należącym do „SM Górnik”, zlokalizowanym przy ul. Makuszyńskiego 21-29, przeprowadzona został likwidacja gazowych podgrzewaczy wody. Od tej pory lokatorzy mieszkańcy tego budynku korzystają z bezpiecznego i tańszego podgrzania wody wodociągowej przez Ciepło Systemowe.

 

Listopad 2013

Zakończenie budowy nowego kotła WR-40

Rozpoczęliśmy eksploatację nowego kotła WR-40 wybudowanego na centralnej Ciepłowni C-3 przy ul. Ogrodowej 25 w Wałbrzychu. Nowy kocioł zbudowany został w miejsce rozebranego kotła WRp46. Istniejący kocioł WRp46, będący podstawową i największą jednostką kotłową oddany do eksploatacji w roku 1986 był zgłoszony do derogacji, tzn. że pod pewnymi warunkami mógł pracować tylko do końca roku 2015. Z powodu jego znacznego wyeksploatowania zadecydowano, żeby nie czekać z likwidacją tego kotła do roku 2015, tylko zbudować nowy kocioł jeszcze przed sezonem grzewczym 2013/14. Kocioł został zbudowany przez Przedsiębiorstwo Remontu i Montażu Urządzeń Energetycznych ENERGOSERWIS S.A. z Lublina. Kocioł ten osiąga sprawność powyżej 85% a dotychczasowe doświadczenia eksploatacyjne w pełni potwierdzają celowość jego budowy.

 

Listopad 2013

Święta bez granic - Wspólna akcja charytatywna Radiowej Trójki i Ciepła Systemowego

PEC Energetyka Cieplna - Akcja charytatywana "Święta bez granic"

Trzeci raz dostawcy Ciepła Systemowego, w tym wałbrzyski PEC, pokazują swoje ciepłe oblicze, podczas corocznej akcji charytatywnej Święta bez granic. Akcja realizowana jest na antenie radiowej Trójki. Tym razem wsparcie otrzyma Fundacja Synapsis, która zbiera środki na diagnozowanie i leczenie dzieci autystycznych. Ciepło Systemowe jest wyłącznym sponsorem trójkowej akcji.

   Pomogą też polscy i zagraniczny artyści, którzy corocznie przekazują niezwykłe artykuły, będące przedmiotem aukcji na antenie trójki. Każdego roku przyłączyć się do akcji można także przekazując pieniądze na konto bankowe akcji lub kupując płytę CD "Święta bez granic", która zazwyczaj rozchodzi się w dobrych sklepach muzycznych niczym ciepłe bułeczki i co roku zdobywa status "Złotej Płyty".

   Autorem muzyki jest Piotr Bukartyk , a słowa napisał razem z nim Kuba Strzyczkowski.
Do posłuchania w serwisie Youtube >>>

 

12 listopada 2013

Podłączenie nowego odbiorcy Ciepła Systemowego

W nowo wybudowanym budynku oddziału Pulmonologii mieszczącym się na terenie Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego przy ul. Sokołowskiego 4 w Wałbrzychu, rozpoczęliśmy podawanie ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i podgrzania wody wodociągowej w celach użytkowych. Pierwsze podłączenia budynków na terenie szpitala na Piaskowej Górze nastąpiło w 2012 roku. Od tego czasu jesteśmy głównym dostawcą Ciepła Systemowego na potrzeby szpitala.

 

15-18 września 2013

XVII Forum Ciepłowników Polskich

PEC Energetyka Cieplna - XVII Forum Ciepłowników Polskiech

W dniach 15-18 września 2013 roku, w Międzyzdrojach, odbyło się XVII Forum Ciepłowników Polskich którego uczestnikiem był również PEC S.A. w Wałbrzychu. Podczas czterodniowego Forum, które jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla sektora ciepłowniczego w naszym kraju, omówiona została sytuacja ciepłownictwa w Polsce. Ważnym elementem Forum była aktualna problematyka z jaką na co dzień spotyka się branża ciepłownicza. Na Forum zostały zaprezentowane też nowoczesne technologie, mające realny i znaczący wpływ na jej rozwój ciepłownictwa.

 

06 września 2013

Na Osiedlu Podzamcze wymieniliśmy, w rejonie ulic Poselskiej i ulicy Jana Pawła II, około 130 m sieci ciepłowniczej o średnicy 300 mm. Ta inwestycja ma bezpośredni wpływ na możliwość podłączenia do naszego systemu grzewczego, czterech nowobudowanych budynków komunalnych – w rejonie ul. Jana Pawła II. Realizacja tej inwestycji ma również wpływ na zwiększenie pewności zasilania Odbiorców naszego Ciepła Systemowego.

 

Lipiec 2013

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

PEC Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody

W ramach działań związanych z likwidacją gazowych podgrzewczy wody i zastąpieniu ich funkcji wodą podgrzaną przez Ciepło Systemowe zakończyliśmy pracę w kolejnym budynku należącym do zasobów SM „Górnik”. Budynek ten zlokalizowany jest na osiedlu Piaskowa Góra przy ul. Michałowskiego 10 – 12.

 

Lipiec 2013

Modernizacja sieci ciepłowniczej

Lipiec był kolejnym miesiącem w którym zakończyliśmy realizację zadania związanego z modernizacją infrastruktury ciepłowniczej. Zadanie polegało na likwidacji starej sieci ciepłowniczej i zastąpieniu jej nową wykonaną w technologii preizolacji. Wymianę sieci przeprowadziliśmy na Osiedlu Piaskowa Góra w rejonie ulic Głównej i Krasińskiego.

 

Czerwiec 2013

Modernizacja sieci ciepłowniczej

W ramach kontynuacji zadnia z 2012 roku zakończyliśmy wymianę sieci ciepłowniczej na Osiedlu Piaskowa Góra w rejonie ulic Malczewskiego i Michałowskiego. Została usunięta sieć stara i mało efektywna a w jej miejsce położono nową sieć wykonana w technologii preizolacji.

 

Kwiecień 2013

Demontaż kotła WRp46

Zgodnie z planem rozwoju Przedsiębiorstwa przystąpiliśmy do demontażu kotła WRp46. Kocioł ten oddany był do eksploatacji w 1986 roku i stanowił na ternie centralnej Ciepłowni C-3 podstawową i największą jednotę kotłową. Kocioł ten był zgłoszony do derogacji, tzn. że pod pewnymi warunkami mógł pracować zgodnie z obowiązującym prawem, tylko do końca 2015 roku. Ponadto ze względu na jego znaczny stopień wyeksploatowania i wysoką awaryjność oraz nieopłacalność remontu, zdecydowaliśmy o jego rozbiórce i budowie w to miejsce nowego kotła, tak by było on gotowy jeszcze przed sezonem grzewczym 2013/14.

 

25 marca 2013

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody

Na podstawie dostarczonych do SM „Górnik” zgód potwierdzonych na piśmie, lokatorów zamieszkałych przy ul. Makuszyńskiego 21-29, związanych z likwidacją gazowych podgrzewczy wody, została podpisana umowa na wykonanie zmiany sposobu przygotowania ciepłej wody użytkowej dla tego budynku. Zakończenie prac odbędzie się w maju 2013 roku.

 

12-14 marca 2013

X Międzynarodowa Konferencja Ciepłownictwo 2013

PEC Energetyka Cieplna - Logo akcji "Idą święta"

W dniach od 12 do 14 marca 2013 roku, w Hotelu Park Plaza we Wrocławiu, uczestniczyliśmy w X Międzynarodowej Konferencji CIEPŁOWNICTWO 2013. Organizatorem konferencji była Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie. Głównym tematem konferencji była efektywność energetyczna, poruszane były też inne bardzo istotne tematy dla rozwoju branży ciepłowniczej w Polsce i Europie.

 

20 lutego 2013

Rozstrzynięcie przetargu

W ramach modernizacji sytemu wytwarzania ciepła dla ciepłowni C-3, rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę nowego kotła o mocy 40 MW. Zostanie on wybudowany w miejsce likwidowanego obecnie kotła WRp-46. Zakończenie budowy nowego kotła i oddanie go do eksploatacji planowane jest pod koniec listopada 2013 roku.

 

14-15 lutego 2013

Seminarium Regionalne IGCP

W dniach 14-15 lutego 2013, w Ośrodku Wypoczynkowym Jamrozowa Polana k/Dusznik Zdroju, odbyło się Seminarium Regionalne przedsiębiorstw ciepłowniczych zrzeszonych w Izbie Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. Tytuł seminarium, którego współorganizatorem był PEC S.A. w Wałbrzychu, brzmiał „Szanse dla przedsiębiorstw wynikające z ustawy o efektywności energetycznej”. Szkolenie przeprowadzili specjaliści z Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. mgr inż. Artur Łazicki – Dyrektor PJCEE oraz mgr Katarzyna Świerczewska – Kierownik PJCEE.

Podczas seminarium poruszane były tematy:

  • zakres i geneza Ustawy o efektywności energetycznej,
  • obowiązek pozyskiwania Białych Certyfikatów, działanie systemu BC oraz zasady obrotu nimi na giełdzie,
  • kategorie przedsięwzięć proefektywnościowych,
  • zasady przystępowania do przetargu na Świadectwo Efektywności Energetycznej,
  • audyt efektywności energetycznej.

 

Luty 2013

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

PEC Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody PEC Energetyka Cieplna - Zmiana sposobu podgrzania wody - Budynek przy ul.Makuszyńskiego 2-4

W kolejnym budynku należącym do S.M. „Górnik”, znajdującym się pod adresem Makuszyńskiego 2 - 4, zakończyliśmy zmianę sposobu podgrzania wody użytkowej. Zostały zlikwidowane gazowe podgrzewacze wody a ich funkcję przejął nowoczesny i ekonomiczny węzeł cieplny zasilany w Ciepło Systemowe.

 

28 stycznia 2013

Rozstrzynięcie przetargu

Rozstrzygnęliśmy przetarg na rozbiórkę kotła WRp-46 w miejsce którego zostanie wybudowany nowy kocioł. Parametry nowego kotła będą dopasowane do obecnie istniejącego zapotrzebowania na energię cieplną osiedli Piaskowa Góra i Podzamcze. Zakończenie rozbiórki kotła planowane jest na połowę maja 2013 roku.

 

Styczeń 2013

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

PEC Energetyka Cieplna - Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody

Pierwsze spotkanie w 2013 roku, związane z likwidacją gazowych podgrzewaczy wody w lokalach mieszkaniowych będących w zasobach SM „Górnik” odbyło się z mieszkańcami budynku przy ul. Makuszyńskiego 21-29. Podczas spotkania lokatorzy wypowiedzieli się pozytywnie na temat przedstawionej im propozycji.

 

Styczeń 2013

Zakończenie akcji "Idą świeta"

PEC Energetyka Cieplna - Logo akcji "Idą święta"

Podczas tegorocznej akcji charytatywnej "Święta bez granic", prowadzonej przez radiową Trójkę oraz producentów Ciepła Systemowego, w tym również wałbrzyski PEC, zbierane były pieniądze na Kampanię Wodną Polskiej Akcji Humanitarnej. Fundusz PAH zasiliły wpływy z licytowanych przedmiotów podarowanych przez polskich i zagranicznych artystów, wpływy z smsów oraz środki ze sprzedaży płyty Idą Święta. Dzięki Państwu do tej pory udało się zebrać ponad 402 000 złotych. Zebrana kwota pozwoli na zbudowanie co najmniej dwóch studni w Sudanie Południowym i dwóch ujęć wodnych w Somalii. Dziękujemy za okazane serce.

Data: środa, 15 sierpnia 2018 r.

Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

Sokolim okiem Pogotowie cieplne

 

PEC S.A. Wałbrzych - Audiobook edukacyjny

Ta strona wymaga nowszej wersji odtwarzacza Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Kasa przedsiębiorstwa
czynna w godzinach
8:00 - 14:00

 

PEC S.A. Wałbrzych - Zeskanuj nasz QR Code.

Zeskanuj nasz QR Code