CWDPG
Energetyka Cieplna PEC S.A. Wałbrzych
PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło Systemowe
Aktualności archiwalne z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Wałbrzychu

Aktualności z przedsiębiorstwa - rok 2016

 

16 listopada 2016

Zbiórka plastikowych nakrętek

Rozpoczęliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek pochodzących z butelek typu PET. W kilku punktach naszego przedsiębiorstwa zostały wystawione oznakowane pojemniki do których każdy z pracowników PEC-u może wrzucić swoje nakrętki. Zebrane nakrętki będą sprzedawane do firmy recyklingowej zajmującej się przetwarzaniem plastiku na surowiec wtórny. Uzyskane w ten sposób środki finansowe przeznaczać będziemy na cele charytatywne.

 

03 listopada 2016

Remont ścian hali ciepłowni C-3

Zakończyliśmy kolejną część remontu ścian osłonowych hali kotów Ciepłowni C-3. Remont objął cześć ściany północnej oraz południowej i związany był z poprawą stanu technicznego ścian hali kotłów.

 

28 października 2016

Anioły Hospicjum 2016

Za okazywane wsparcie oraz za zaangażowanie w sprawy wałbrzyskiego Hospicjum - Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu, otrzymaliśmy w podziękowaniu pismo oraz pamiątkową statuetkę „Anioły Hospicjum 2016”. Za ten wyraz wdzięczności serdecznie dziękujemy.

 

04 października 2016

Nowy odbiorca Ciepła Systemowego

Do sieci ciepłowniczej PEC S.A. w Wałbrzychu został podłączony nowy odbiorca Ciepła Systemowego - Pasaż Handlowy „Piaskowa Góra” przy ul. Długiej 5. W nowym centrum handlowym znajdzie się: dyskont spożywczy, apteka, drogeria, sklepy z odzieżą, obuwiem, sprzętem RTV i AGD, restauracja oraz kawiarnia.

 

30 września 2016

System monitoringu sieci i węzłów

Zakończyliśmy kolejny rok wprowadzania systemu monitoringu sieci cieplnych i węzłów. W 2016 roku monitoring został zainstalowaliśmy w 20 węzłach. Obecnie posiadamy 60 węzłów zaopatrzonych w system monitoringu umożliwiający podgląd, sterowanie i archiwizację danych pracy węzła i sieci na głównych kierunkach. Wśród monitowanych obiektów znajdują się: Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego na Piaskowej Górze, nowo powstałe Centrum Handlowe przy ul. Długiej 5, IV LO, Hospicjum, strażnica Państwowej Straży Pożarnej, T-Park, szkoła numer 10 wraz z basenem.

 

27 września 2016

Budowa węzła dla nowego odbiorcy Ciepła Systemowego

Zakończyliśmy montaż węzła ciepłowniczego (ul. Blankowa 57) w wielobramowym budynku wybudowanym przez Spółdzielnie Domków Jednorodzinnych na osiedlu mieszkaniowym Podzamcze.

 

26 września 2016

Remont ścian hali ciepłowni C-3

 

Rozpoczęliśmy remont ścian osłonowych hali kotów Ciepłowni C-3. Remont realizowany będzie od strony północnej oraz południowej i obejmować będzie demontaż starych skorodowanych płyt i zastąpienie ich nowymi płytami z ociepleniem.

 

21 września 2016

Uruchomienie ciepłowni C-3

Coraz chłodniejsze dni i zwiększone w związku z tym zapotrzebowanie na Ciepło Systemowe spowodowały rozpoczęcie jego produkcji w ciepłowni C-3 opalanej miałem węglowym. Przez okres letni ciepło było produkowane w ciepłowni C-1 zasilanej gazem ziemnym, która od dnia dzisiejszego jest wyłączona.

 

11 września 2016

XX Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach

 

Tegoroczne Forum w Międzyzdrojach odbywało się w dniach od 11 do 14 września 2016. Wzięło w nim udział 630 osób. Między innymi w Forum uczestniczyli: przedstawiciele parlamentu, administracji rządowej, administracji samorządowej, nauki, mediów, ciepłownicy, oraz dostawcy materiałów, urządzeń, technologii i usług dla ciepłownictwa. Forum rozpoczęło się uroczystym otwarciem EXPO XX FCP na którym swoją ofertę dla ciepłownictwa przedstawiło 40 firm.

 

19 sierpnia 2016

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

Od dzisiaj mieszkańcy kolejnych dwóch bloków będą mogli korzystać z ciepłej wody użytkowej przygotowanej w naszych węzłach przez Ciepło Systemowe. Wymianę starych węzłów jednofunkcyjnych na nowoczesne dwufunkcyjne wyposażone w automatykę pogodową zrealizowaliśmy w blokach znajdujących się:

 • ul. Michałowskiego 1-5
 • ul. Kruczkowskiego 19-23

 

15 sierpnia 2016

Remont kotła WR 25

Zakończyliśmy w ciepłowni C-3 remont kotła WR 25 o mocy 29 MW. Remont obejmował część ciśnieniową kotła w zakresie wymiany orurowania ekranu przedniego i dodatkowego podgrzewacza wody. Zgodnie z planami przetargowymi tą część remontu zakończyliśmy 05 lipca br. Dodatkowo w terminie do 15 sierpnia wykonaliśmy: zewnętrzną izolację kotła, kolektorów oraz kanałów spalin. Wykonana została również nowa szafa z automatyką sterującą praca kotła. Wykonany remont zapewni bezawaryjną pracę kotła WR 25 a tym samym zapewni bezpieczeństwo dostaw ciepła do naszych odbiorców.

 

01 sierpnia 2016

System monitoringu sieci i węzłów

W 20 węzłach na osiedlu Piaskowa Góra i Podzamcze rozpoczęliśmy instalację sytemu monitorującego pracę węzłów i sieci cieplnych.

 

19 lipca 2016

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

W kolejnych trzech budynkach w miejscu starych węzłów zostały wybudowane nowe dwufunkcyjne węzły z których obecnie do mieszkań dostarczana jest ciepła woda użytkowa. Lokalizacje nowych dwufunkcyjnych węzłów to:

 • ul. Broniewskiego 48-52
 • ul. Długa 41-43
 • ul. Długa 45-47

 

06 czerwca 2016

Budowa przyłącza do nowego odbiorcy Ciepła Systemowego

Rozpoczęliśmy budowę przyłącza o długości 150 mb. na osiedlu Piaskowa Góra do nowego powstającego obiektu którym jest Pasaż Handlowy „Piaskowa Góra” przy ul. Długiej 5. Planowany termin zakończenia budowy przyłącza to początek lipca 2016.

 

01 czerwca 2016

Budowa przyłącza do nowego odbiorcy Ciepła Systemowego

Rozpoczęliśmy realizację przyłącza do budowanego przez Spółdzielnie Domków Jednorodzinnych bloku mieszkalnego na osiedlu Podzamcze przy ul. Blankowej. Zakończenie budowy przyłącza planowane jest w połowie lipca br.

 

30 maja 2016

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

Zakończyliśmy rozpoczęte w kwietniu br. modernizacje kolejnych czterech węzłów cieplnych. Stare jednofunkcyjne węzły zostały zastąpione nowoczesnymi węzłami dwufunkcyjnymi dzięki którym można było zlikwidować gazowe podgrzewacze wody i dostarczać do mieszkań podgrzaną wodę bezpośrednio z naszych węzłów. Modernizacji dokonaliśmy w budynkach:

 • ul. Duracza 2
 • ul. Duracza 4
 • ul. Duracza 6
 • ul. Długa 49-51

 

23 maja 2016

Uruchomienie ciepłowni C-1

W związku z coraz cieplejszymi wiosennymi dniami spada ilość ciepła wytwarzanego w ciepłowni C-3 o mocy 69 MW, opalanej miałem węglowym. Dbając o stabilne koszty Ciepła Systemowego wytwarzanego dla mieszkańców Piaskowej Góry i Podzamcza rozpoczęliśmy jego produkcję w ciepłowni C-1 o mocy 15,2 MW, zasilanej gazem ziemnym. Okres wygaszenia kotłów ciepłowni C-3 wykorzystany będzie do ich remontów i przygotowania do bezawaryjnej pracy w okresie niskich temperatur.

 

04 kwietnia 2016

Przetarg na remont sieci ciepłowniczej - cz. 2

Ogłoszona została cz 2. przetargu na wykonanie remontu sieci ciepłowniczych i wybudowanie przyłącza w obrębie osiedla Piaskowa Góra. Zakresem przetargu są 4 zadania:

 • remont sieci od ul. Kruczkowskiego 15 do ul. Kruczkowskiego 1-5
 • remont sieciom komory ciepłowniczej K-35 do Restauracji Stylowej
 • remont sieci od ul. Broniewskiego 48-52 do ul. Dunikowskiego 2-6; 8-12
 • wykonanie przyłącza do budowanego Pasażu Handlowego „Piaskowa Góra” przy ul. Długiej 5

 

21 marca 2016

Przetarg na remont sieci ciepłowniczej - cz. 1

Ogłosiliśmy cz 1. przetargu na wykonanie, przebudowę i remont sieci ciepłowniczej na osiedlu Piaskowa Góra oraz Podzamcze. Zakresem przetargu jest 6 zadań:

 • przebudowa sieci od komory K-12 do K-15 przy ul. Hetmańskiej i Basztowej
 • remont sieci wraz z przyłączami w obrębie ulic Dunikowskiego i Broniewskiego
 • remont sieci ciepłowniczej w obrębie ulic Dunikowskiego do komory K-45 przy ul. Duracza
 • przebudowa przyłącza do budynku mieszkalnego przy ul. Palisadowa 71-93
 • realizacja przyłącza do nowo wybudowanego budynku przy ul. Blankowej
 • przebudowa sieci przy ul. Grodzkiej

 

17 lutego 2016

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

Zakończyliśmy modernizacje czterech węzłów cieplnych zlokalizowanych w budynkach mieszkalnych pod adresami: ul. Dunikowskiego 1-5, ul. Dunikowskiego 1-3, ul. Nałkowskiej 1-2, ul. Nałkowskiej 27-29.

Modernizacje węzłów rozpoczęliśmy w styczniu br. i związane one były z likwidacją gazowych podgrzewaczy wody i zastąpieniu ich funkcji przez podgrzanie wody w węzłach przez nasze Ciepło Systemowe.

 

01 lutego 2016

Przetarg na dostawę węzłów dwufunkcyjnych

Ogłosiliśmy przetarg na dostawę 5 węzłów dwufunkcyjnych. Węzły będą montowane w miejsce węzłów jednofunkcyjnych w związku z realizacją programu likwidacji gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze. Nowe węzły zaplanowane są w lokalizacjach:

 • ul. Michałowskiego 1-3-5
 • ul. Kruczkowskiego 19-21-23
 • ul. Broniewskiego 48-50-52
 • ul. Długa 41-43
 • ul. Długa 45-47

 

27 stycznia 2016

Informacja w sprawie ciepła wytworzonego z OZE

Zgodnie z ustawą z dnia 20 lutego 2015 r. o Odnawialnych Źródłach Energii (Dz.U. z 2015 poz. 478) informujemy, że w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej S.A. w Wałbrzychu procentowy udział ciepła wytworzonego z OZE w 2015 roku wynosił:

 • ciepło wytwarzane z odnawialnych źródeł energii – 0%
 • ciepło z instalacji termicznego przekształcania odpadów – 0%
 • ciepło odpadowe z instalacji przemysłowych – 0%

Informacja w sprawie paliw pierwotnych użytych do wytworzenia ciepła Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 15 stycznia 2007 r. (Dz.U. Nr 16 poz.92) w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemów ciepłowniczych, przekazujemy informacje o strukturze paliw pierwotnych zużywanych w 2015 roku do wytwarzania ciepła sprzedawanego:

 • węgiel kamienny energetyczny – 89,6%
 • gaz ziemny wysokometanowy – 10,4%

Zakres emisji w 2015 roku wynosił:

 • dwutlenek węgla - 47 648 ton,
 • dwutlenek siarki - 129 ton,
 • tlenki azotu - 50 ton,
 • pyły ze spalania paliw - 15 ton,
 • odpady radioaktywne - 0 ton.

 

14 stycznia 2016

Remont kotła WR 25

Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie remontu części ciśnieniowej kotła WR 25 w zakresie wymiany orurowania ekranu przedniego i dodatkowego podgrzewacza wody. Termin zakończenia prac przewidziany jest do 15 lipca br.

 

Data: środa, 15 sierpnia 2018 r.

Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

Sokolim okiem Pogotowie cieplne

 

PEC S.A. Wałbrzych - Audiobook edukacyjny

Ta strona wymaga nowszej wersji odtwarzacza Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Kasa przedsiębiorstwa
czynna w godzinach
8:00 - 14:00

 

PEC S.A. Wałbrzych - Zeskanuj nasz QR Code.

Zeskanuj nasz QR Code