CWDPG
Energetyka Cieplna PEC S.A. Wałbrzych
PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło Systemowe
Społecznie odpowiedzialny biznes w PEC S.A. Wałbrzych

PEC to firma prowadząca Biznes Odpowiedzialny Społecznie

 

W dniu dzisiejszym prowadzenie działalności gospodarczej wymaga od każdego przedsiębiorcy postępowania odpowiedzialnego społecznie. Odpowiedzialność Społeczna w Biznesie to bardzo szerokie pojęcie i można je w przypadku Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Wałbrzychu rozważać w wielu płaszczyznach.

 

PEC jako firma odpowiedzialna społecznie wspiera potrzebujących i inicjatywy lokalne

Obecnie żadna nowoczesna firma działająca prężnie, nie może istnieć w oderwaniu od społeczności w której funkcjonuje. Dlatego też jako producent i dostawca Ciepła Systemowego działamy na terenie naszego miasta jako przedsiębiorstwo wspierające finansowo między innymi Towarzystwo Opieki Paliatywnej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Aeroklub, Wałbrzyskie Kluby Sportowe, Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych oraz inne instytucje. W okresie wakacyjnym finansujemy wyjazdy kolonijne najuboższych dzieci, a w okresie przedświątecznym wspieramy zakupy paczek z prezentami. Corocznie dofinansowujemy również ważne dla mieszkańców Wałbrzycha imprezy plenerowe takie jak Dni Wałbrzycha, Dni Podzamcza oraz wiele innych okazjonalnych inicjatyw np. Dzień Dziecka. To dzięki takim działaniom miasto Wałbrzych otrzymuje nowe pozytywne oblicze.

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Podziękowania za wsparcie imprez lokalnych.

 

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Podziękowania za wsparcie imprez lokalnych.

 

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Podziękowania za wsparcie imprez lokalnych.

 

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Podziękowania za wsparcie imprez lokalnych.

 

PEC jako firma odpowiedzialna społecznie dba o środowisko naturalne

Przejawia się to w naszych działaniach związanych z ograniczeniem uciążliwości oddziaływania posiadanych przez nas obiektów ciepłowniczych na środowisko naturalne. Na przestrzeni lat dokonaliśmy kompleksowej modernizacji naszych wszystkich źródeł ciepła i wybudowaliśmy Instalację Odsiarczania Spalin dla Ciepłowni C-3.

Produkowane przez nas Ciepło Systemowe jest w pełni ekologiczne i spełnia wszystkie normy związane z emisją zanieczyszczeń do środowiska. Sukces naszych działań związanych z ochroną środowiska naturalnego znajduje potwierdzenie w czystości otaczającego nas powietrza i w populacji dzikich zwierząt które wcześniej tak licznie nie występowały na naszych terenach. W bezpośredniej bliskości PEC S.A. w Wałbrzychu możemy spotkać lisy, dziki, sarny, zające, sowy, kuropatwy oraz inne zwierzęta. Z paśnika wybudowanego na terenie Ciepłowni C-3, w porze zimowej często korzystają sarny.

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - sarny na terenie Ciepłowni.

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - sarny na terenie Ciepłowni.

 

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - sarny w pobliżu Ciepłowni.

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - sarny w pobliżu Ciepłowni.

 

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Niektóre zwierzęta szczególnie upodobały sobie tereny Ciepłowni.

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Niektóre zwierzęta szczególnie upodobały sobie tereny Ciepłowni.

 

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Zające są częstymi gośćmi zielonych terenów Ciepłowni.

PEC S.A. Wałbrzych - Zające są częstymi gośćmi zielonych terenów Ciepłowni.

 

Dbałość o środowisko naturalne to nie tylko kosztowne inwestycje ale również proste i przemyślane działania realizowane podczas codziennej pracy. Chronimy lasy poprzez ograniczenie zużycia papieru. Położyliśmy nacisk na przekazywanie pism drogą elektroniczną i archiwizowanie danych na dyskach komputerowych. Jeśli występuje potrzeba wydruku dokumentów to staramy się stosować druk dwustronny. Zużyte tonery i kartridże z drukarek oraz niesprawny sprzęt elektroniczny oddajemy do firm wyspecjalizowanych w zakresie recyklingu.

 

PEC jako firma odpowiedzialna społecznie dba o niskie ceny wytwarzanego ciepła

Ciepło Systemowe dostarczane do osiedli mieszkaniowych Podzamcze i Piaskowa Góra wytwarzane jest w oparciu o miał węglowy. Analiza cen węgla, gazu, oleju opałowego oraz prądu dowodzi, że węgiel był i ciągle jest najtańszym paliwem do produkcji ciepła. Ponadto wzrost cen węgla jest znacznie wolniejszy od wzrostu cen gazu i prądu. Oznacza to, że nasze Ciepło Systemowe produkowane w oparciu o węgiel będzie zawsze tańsze od ciepła uzyskanego z innych paliw.

Z tych powyższych względów nasze Ciepło Systemowe jest bezspornie najtańszym i najbardziej stabilnym sposobem ogrzania Twego mieszkania i uzyskania ciepłej wody użytkowej.

 

PEC jako firma odpowiedzialna społecznie dba o zadowolenie swoich odbiorców ciepła

Poprzez wprowadzenie w naszym przedsiębiorstwie Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 zostały ustanowione standardy obsługi klienta. Wpłynęło to na polepszenie zadowolenia klientów i podwyższyło stopień niezawodności dostaw energii cieplnej. System Zarządzania Jakością uporządkował też przepływ informacji pomiędzy działami przedsiębiorstwa, co skróciło czas reakcji na wymagania klientów. Wprowadzenie systemu zapewniło lepszy nadzór nad dokumentacją i infrastrukturą techniczną. Podniosło również poziom współpracy z firmami zewnętrznymi.

Na bazie posiadanej infrastruktury wprowadziliśmy możliwość korzystania z naszego ciepła przez cały rok – pojęcie sezonu grzewczego przestało istnieć. Teraz nawet w miesiącach letnich, gdy nastąpi nagły spadek temperatury, jest możliwość skorzystania z naszego Ciepła Systemowego.

 

PEC jako firma odpowiedzialna społecznie opracowała dla mieszkańców Piaskowej Góry plan likwidacji niebezpiecznych dla życia gazowych podgrzewaczy wody

W związku z licznymi zatruciami mieszkańców Piaskowej Góry tlenkiem węgla,(czadem) wydobywającym się z wadliwie funkcjonujących gazowych podgrzewaczy wody, opracowaliśmy projekt związany z ich likwidacją i wprowadzeniu całkowicie bezpiecznego podgrzania wody. Taką w pełni bezpieczną dla życia ludzkiego metodą od wielu lat dostarczamy ciepłą wodę do wszystkich lokali na Podzamczu. Identyczny komfortowy i nie zagrażający życiu sposób, eliminujący zatrucie tlenkiem węgla, proponujemy mieszkańcom Piaskowej Góry.

Program likwidacji gazowych podgrzewaczy wody prowadzimy też na osiedlu Piastowskim w Żarowie, zrealizowaliśmy go już w kilku budynkach. Okazuje się, że jest to nie tylko bezpieczny, ale również najtańszy sposób wytwarzania ciepłej wody. Udowadniają to obliczenia. Ciepła woda podgrzana przez nasz System jest tańsza od wody podgrzanej przez przepływowy podgrzewacz gazowy i kilkakrotnie tańsza od wody podgrzanej przez elektryczny przepływowy podgrzewacz wody stosowany w wieżowcach na Piaskowej Górze przy ulicy Głównej.

 

PEC jako firma odpowiedzialna społecznie dba o pewność dostaw ciepła

Przemyślany długofalowy harmonogram prac inwestycyjnych i remontowych, ciągła modernizacja sieci cieplnych i pozostałej infrastruktury ciepłowniczej, wprowadzanie nowych rozwiązań i technologii stanowią gwarancję pewności dostaw ciepła do naszego klienta. Dbanie o odpowiedni poziom standardów i ich ciągły rozwój zostały zapisane w Karcie Standardów gwarantowanych przez firmy posługujące się nowoczesnym produktem jaki stanowi Ciepło Systemowe.

 

PEC jako firma odpowiedzialna społecznie dba o rozwój lokalnego biznesu

O ile jest to możliwe preferujemy zamawianie usług w firmach zlokalizowanych w Wałbrzychu lub w najbliższym rejonie. Należności za wykonane usługi i zamówione towary płacimy zgodnie z obowiązującymi terminami. Przyczyniamy się w ten prosty sposób do rozwoju lokalnego biznesu, a tym samym do ograniczenia bezrobocia.

 

PEC jako firma odpowiedzialna społecznie dba o swoich pracowników

PEC dba o swoich pracowników, nie tylko przez działania obligatoryjne – regulowane przepisami prawa, ale także przez działania nakierowane na:

  • edukację - szkolenia zawodowe, kursy językowe, uzupełnienie wykształcenia,
  • zdrowie i rekreację – w dyspozycji pracowników jest studio fitness, korty tenisowe i sprzęt narciarski,
  • integrację pracowników – organizacja imprez integracyjnych, w dyspozycji pracowników ogród przy firmie z częścią umożliwiającą organizację imprez plenerowych.

 

Data: środa, 15 sierpnia 2018 r.

Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

Sokolim okiem Pogotowie cieplne

 

PEC S.A. Wałbrzych - Audiobook edukacyjny

Ta strona wymaga nowszej wersji odtwarzacza Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Kasa przedsiębiorstwa
czynna w godzinach
8:00 - 14:00

 

PEC S.A. Wałbrzych - Zeskanuj nasz QR Code.

Zeskanuj nasz QR Code