CWDPG
Energetyka Cieplna PEC S.A. Wałbrzych
PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło Systemowe
Recykling zużytych opon samochodowych w PEC S.A. Wałbrzych

Recykling opon

 

W 2002 roku rozpoczęliśmy, na skalę przemysłową, stosowanie nowatorskiej metody utylizacji opon samochodowych z wykorzystaniem ich potencjału energetycznego. Ta całkowicie ekologiczna technologia opracowana została w PEC S.A. w Wałbrzychu. Inspiracją do jej powstania była wysoka kaloryczności opon (około 1,5 razy większa od węgla kamiennego), sugerująca możliwość wprowadzenia znacznych oszczędności w jego zakupie i transporcie.

PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna - Linia do granulacji opon

Linia technologiczna do rozdrabniania zużytych opon samochodowych.

 

Dzięki zakupionej specjalnej linii technologicznej do rozdrabniania opon samochodowych, produkowany jest granulat gumowy o określonych parametrach rozdrobnienia. W procesie separacji magnetycznej granulat pozbawiany jest stali wchodzącej w skład opony (kord i stopka). Granulat gumowy po wymieszaniu w odpowiedniej proporcji z miałem węglowym, stanowi doskonałe paliwo do kotłów rusztowych. Proces mieszania dobywa się w procesie nawęglania kotła i nie wymaga dodatkowych urządzeń.

 

Obecność granulatu gumowego w miale węglowym powoduje poprawienie procesów spalania na ruszcie, w wyniku czego zmniejsza się emisja substancji szkodliwych do środowiska. Stosując tą technologię przyczyniamy się do zlikwidowania uciążliwego problemu jaki stanowią opony porzucane w lasach i przydrożnych rowach.

 

Oprócz wspomnianych wyżej efektów ekologicznych bardzo ważny jest uzyskany efekt ekonomiczny. Kupujemy węgiel o mniejszej wartości opałowej (miał węglowy) czyli tańszy niż przed wprowadzeniem technologii. Kupujemy go mniej i przez to ponosimy mniejsze koszty transportu. Wpływa to na obniżenie i stabilizację ceny produkowanego przez nas Ciepła Systemowego.

 

Nowatorstwo opracowanej i wdrożonej na skalę przemysłową w PEC S.A. w Wałbrzychu technologii energetycznego wykorzystania zużytych opon samochodowych do produkcji energii cieplnej po raz pierwszy znalazła uznanie w listopadzie 2003 r. na Międzynarodowych Targach Wynalazczości w Brukseli. Została tam nagrodzona srebrnym medalem.

 

Data: środa, 21 lutego 2018 r.

Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Sokolim okiem Pogotowie cieplne

 

PEC S.A. Wałbrzych - Audiobook edukacyjny

Ta strona wymaga nowszej wersji odtwarzacza Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Kasa przedsiębiorstwa
czynna w godzinach
8:00 - 14:00

 

PEC S.A. Wałbrzych - Zeskanuj nasz QR Code.

Zeskanuj nasz QR Code