CWDPG
Energetyka Cieplna PEC S.A. Wałbrzych
PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło Systemowe
Wytwarzamy Ciepło Przez Cały Rok - Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Wałbrzychu

Ciepło Przez Cały Rok

 

Mówiąc "ogrzewanie", myślimy najczęściej o zimie, ale w naszej strefie klimatycznej zimne dni bywają nawet latem. Jednak w domu powinno być ciepło niezależnie od pory roku. Każdego dnia powinniśmy cieszyć się komfortem cieplnym. Wszyscy dostawcy Ciepła Systemowego w Polsce, w tym również wałbrzyski PEC, gotowi są do zapewnienia ciepła zawsze, gdy zachodzi taka potrzeba bez względu na porę roku. Innymi słowy, nie ma teraz takiej możliwości, by odbiorcy naszego ciepła w Wałbrzychu zmarzli.

 

 • Sezon grzewczy do lamusa !
 • Przez dziesięciolecia pojęcie sezonu grzewczego zdążyło się mocno zakotwiczyć w powszechnej świadomości. Czasy, w których kaloryfery "ożywały" po trzech kolejnych dniach z temperaturą poniżej 10 °C, dawno minęły. Dzisiaj możemy sami zdecydować kiedy kaloryfery mają zacząć grzać.

 • Niepewna pogoda
 • Żyjemy w klimacie, w którym pory roku coraz bardziej się przeplatają. Ciepłe zimy i chłodne lata dzisiaj już nikogo nie dziwią. Na przykład, w Wałbrzychu w 2010 roku w drugiej połowie maja odnotowano 6 dni ze średnią temperaturą 7,8 °C, w czerwcu 2009 roku zanotowano 3 kolejne dni z temperaturą nie przekraczającą 10 °C, a średnia z całego miesiąca wyniosła zaledwie 14,7 °C. Skoro temperatura nas nie rozpieszcza i nie ma technicznych przeszkód, żeby zapewnić sobie całoroczną dostawę ciepła, dlaczego tego nie uczynić?

 • Jak rozpocząć korzystanie z usługi ciepło przez cały rok?
 • Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani korzystaniem z usługi całorocznego ogrzewania to musicie zgłosić to do zarządu spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Administrator budynku skontaktuje się z nami. Do naszych obowiązków należy sprawdzenie warunków technicznych i jeśli nie wystąpią przeszkody techniczne to po ustaleniu z administratorem terminu włączenia usługi ciepło przez cały rok rozpoczniemy jej realizację.

 • Kto może korzystać z ciepła prze cały rok ?
 • Całoroczna dostawa ciepła możliwa jest wszędzie tam gdzie przez cały rok dostarczamy ciepło na potrzeby podgrzania wody oraz wszędzie tam gdzie węzeł ciepłowniczy zaopatrzony jest w automatykę pogodową. W praktyce oznacza to że mieszkańcy Podzamcza mogą skorzystać z naszej usługi prawie natychmiastowo. Niestety mieszkańcy Piaskowej Góry będą mogli skorzystać z niej tylko w tych blokach w których zostanie przeprowadzona inwestycja związana z likwidacją gazowych podgrzewaczy wody i zastąpieniem ich wodą podgrzaną z naszego Ciepła Systemowego.

 • Jak działa automatyka pogodowa ?
 • Dostawę ciepła w zależności od temperatury na zewnątrz reguluje tzw. automatyka pogodowa. Jest to zespół urządzeń instalowanych w węźle cieplnym oraz na budynku, których zadaniem jest monitorowanie warunków pogodowych i uruchamianie dostaw ciepła. Automatyka umożliwia błyskawiczne reagowanie na zmiany pogody i samoczynne uruchamianie dostawy ciepła, gdy temperatura spadnie poniżej określonego przez administratora progu. Najczęściej ciepło jest włączane automatycznie gdy temperatura spadnie poniżej 12 °C. Analogicznie, jeśli się ociepli, automatyka pogodowa zatrzyma dostawę ciepła.

 • Jest niedrogo - oto dowody !
 • Być może wydaje się, że dostawa ciepła niezależna od pory roku to ekskluzywna usługa, na którą stać tylko wybranych. Nic bardziej mylnego! W przypadku całorocznego korzystania z ogrzewania opłaty naliczane są tylko wówczas gdy automatyka pogodowa uruchamia dostawę ciepła i w domach sami zdecydujemy na skorzystanie z niego.

  Z badań przeprowadzonych przez dostawców Ciepła Systemowego w różnych miastach wynika, że koszt całorocznej dostawy Ciepła Systemowego waha się w granicach 0,3-4,4% opłat za ogrzewanie w skali roku. Według szacunków dla mieszkania o powierzchni 50 m2, opłata za dodatkowe zużycie ciepła wynosić może od 1 zł do 11,50 zł miesięcznie.

  Pamiętaj, za „ciepło przez cały rok” zapłacisz tylko wtedy gdy będziesz go używać !

 • Skąd różnice ?
 • Różnice w kosztach całorocznej dostawy ciepła wynikają z kilku czynników:

  • ustalenia progu dla automatyki pogodowej - im wyżej jest określona temperatura, tym rzadziej uruchamiana jest dostawa ciepła,
  • ustawienia termostatów przygrzejnikowych o którym decyduje odbiorca w swoim mieszkaniu,
  • liczby dni, w których temperatura spada poniżej progu włączenia automatyki pogodowej,
  • stanu technicznego budynku i mieszkania - w zależności od stopnia zaizolowania obiektu, próg temperatury włączenia ogrzewania ustalany jest wyżej bądź niżej, co zwiększa lub zmniejsza liczbę dni z dostawą ciepła,
  • indywidualnego upodobania i skłonności w zakresie korzystania z ogrzewania.
 • Są też oszczędności
  • Nie jest możliwe wycenienie zdrowia i poczucia wygody i komfortu, ale ceny za leki dają się dobrze wyrazić w złotówkach. Mieszkając w ciepłych warunkach, rzadziej odwiedzasz aptekę i lekarza.
  • Nie zapłacisz wyższych rachunków za prąd z tytułu używania ogrzewania elektrycznego.
  • Nie musisz inwestować w dodatkowe rozwiązania grzewcze. Nie będą Cię dotyczyły również koszty ewentualnego serwisu tych urządzeń.
  • Eliminacja zagrożenia wynikająca ze stosowania niesprawnych dodatkowych urządzeń grzewczych. Wszyscy wiemy, że ich stan i sposób użytkowania stwarzać mogą poważne zagrożenia dla mieszkańców i obiektów.
  • Duże dodatkowe oszczędności generowane są dzięki zachowywaniu suchej i dogrzanej bryły budynku. Jest to szczególnie widocznie w perspektywie kilku lat.

 

W dniu 29.08.2013 roku w tygodniku DB 2010 ukazał się artykuł, pt. "Czy w naszych mieszkaniach
w chłodne dni musi być zimno?" Tutaj prezentujemy jego treść: czytaj > > >

 

 

Data: środa, 15 sierpnia 2018 r.

Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

Sokolim okiem Pogotowie cieplne

 

PEC S.A. Wałbrzych - Audiobook edukacyjny

Ta strona wymaga nowszej wersji odtwarzacza Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Kasa przedsiębiorstwa
czynna w godzinach
8:00 - 14:00

 

PEC S.A. Wałbrzych - Zeskanuj nasz QR Code.

Zeskanuj nasz QR Code